odblokowane kasyna vpn

Strategia Podstawowa Blackjacka

Lekcja – oto jak wygląda strategia podstawowa blackjacka

Podstawą wygrywania w blackjacka jest używanie tzw. basic strategy, czyli właściwej strategii podstawowej podczas gry. Właściwej oznacza, że każda decyzja o splitowaniu, hitowaniu, stand jest właściwa z punktu widzenia rachunku prawdopodobieństwa.

Nie ma tutaj miejsca na przeczucie czy intuicje – musimy zrobić użytek z obliczeń matematycznych

ZAPAMIĘTAJCIE ZAWSZE WŁAŚCIWE JEST TYLKO JEDNO ROZWIĄZANIE

Pamiętaj jeżeli nawet 10 razy splitowałeś dwa asy przeciwko 10 krupiera i przegrałeś za jedenastym razem musisz splitować. W długim okresie czasu gry zaoszczędzi Ci to wiele pieniędzy. Konsekwencja jest bardzo ważną rzeczą, jeżeli poważnie myślisz o wygrywaniu pieniędzy w blackjacka MUSISZ grać konsekwentnie. Jedyną powodem dla którego gramy w kasynie są pieniądze, które chcemy wygrać. Nie przejmuj się tym, że inni mówią, że taka gra jest mało ekscytująca. Nieprawda jest bardzo ekscytująca, bo dochodowa ! Właściwa strategia podstawowa zależy od zasad gry używanych w kasynie, w którym grasz. Inna jest strategia w kasynach używających zasady Las Vegas Strip z jedną talią, a inna w kasynach z zasadami Atlantic City z 6 taliami kart, aby wybrać właściwą strategię, przejdź do generator strategii podstawowej. Po wybraniu właściwych zasad, wydrukuj odpowiednie zasady. Poniższa strategia jest przygotowana dla często występujących zasad gry: sześciu talii kart, DA2 (można podwoić stawkę na każde dwie karty), podwajanie po splitowaniu jest dozwolone i dealer(krupier) stand (stoi) na A – 6. Jeżeli, któraś z tych zasad jest dla Ciebie niejasna, przejdź do naszego działu FAQ

Splitting pairs (rozdzielanie par)

Pary 2 3 4 5 6 7 8 9 T A
(A,A) Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y
(T,T) N N N N N N N N N N
(9,9) Y Y Y Y Y N Y Y N N
(8,8) Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y
(7,7) Y Y Y Y Y Y N N N N
(6,6) Y Y Y Y Y N N N N N
(5,5) N N N N N N N N N N
(4,4) N N N Y Y N N N N N
(3,3) Y Y Y Y Y Y N N N N
(2,2) Y Y Y Y Y Y N N N N

Legenda: Y – Splitować parę ,N – Nie splitować pary

Soft Totals

Soft Totals 2 3 4 5 6 7 8 9 T A
(A,9) S S S S S S S S S S
(A,8) S S S S S S S S S S
(A,7) S Ds Ds Ds Ds S S H H H
(A,6) H D D D D H H H H H
(A,5) H H D D D H H H H H
(A,4) H H D D D H H H H H
(A,3) H H H D D H H H H H
(A,2) H H H D D H H H H H

Legenda –
H – hit
S – stand
D – Double if unable Hit
Ds. – Double if unable Stand

Hard Totals

Hard Totals 2 3 4 5 6 7 8 9 T A
17 S S S S S S S S S S
16 S S S S S H H H H H
15 S S S S S H H H H H
14 S S S S S H H H H H
13 S S S S S H H H H H
12 H H S S S H H H H H
11 D D D D D D D D D H
10 D D D D D D D D H H
9 H D D D D H H H H H
8 H H H H H H H H H H

Legenda:
H – Hit
S – Stand
D – Double, if unable – Hit

 

Największą przewagą gry w kasynie internetowego jest to, że taką listę można wydrukować i powiesić sobie np. na wysięgniku przyczepionym do monitora zakupionym w sklepie komputerowym np. Media Markcie (około 15 złotych za clip.), sprawdza się bardzo dobrze używam od dłuższego czasu, tylko jako zaczepu do przyczepiania kartek używam klamerki do bielizny :). Taki klips sprawia, że na początku jeżeli jeszcze nie pamiętamy odpowiedniego zachowania wynikającego ze strategii podstawowej, możemy wydrukować sobie strategię i zachowywać się zgodnie z wydrukiem ! W kasynie off – line w realu, nikt nie pozwoli wam posługiwać się wydrukiem, zapiskami czy notować sobie karty które „zeszły” z talii. Ciekawe, że przy stole z ruletką można zapisywać sobie numerki… kasyna obawiają się graczy liczących karty w blackjacka. Poniżej pozwolimy Ci zrozumieć zachowanie w poszczególnych sytuacjach. Spójrz na poniższy schemat – dla gracza, który otrzymał 9, właściwym zachowaniem jest podwojenie przeciwko – 3,4,5 czy 6 krupiera, w pozostałych sytuacjach należy – Hit ( wziąć kartę). Dla (A – 8 oraz A – 9 tak zwanego Softa) – zawsze stój. Itd. Mamy nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe jeżeli nie – pisz na nasz email postaramy się pomóc Ci zrozumieć jak się zachować.

 

Player’s Hand Decisions
5 thru 8 Always Hit
9 Double 3 thru 6, o/w hit
10 Double 2 thru 9, o/w hit
11 Double 2 thru 10, o/w hit
12 Stand 4 thru 6, o/w Hit
13 thru 16 Stand 2 thru 6, o/w Hit
17 or higher Always Stand
A,2 Double vs 5&6, o/w Hit
A,3 Double vs 5&6, o/w Hit
A,4 Double vs 4 thru 6, o/w Hit
A,5 Double vs 4 thru 6, o/w Hit
A,6 Double vs 3 thru 6, o/w Hit
A,7 Double 3 thru 6, Stand vs 2,7,8 Hit vs 9,10, A
A,8-A,9 Always Stand
2,2 Split 2 thru 7, o/w Hit
3,3 Split 2 thru 7, o/w Hit
4,4 Split vs 5 & 6, o/w Hit
5,5 Never Split, treat as „10”
6,6 Split 2 thru 6, o/w Hit
7,7 Split 2 thru 7, o/w Hit
8,8 Always split
9,9 Split 2 thru 9 except 7; o/w Stand
10,10 Never Split
A,A Always Split

 

Pamiętaj powyższa strategia jest właściwa dla opisanych powyżej zasad, dla innych będziesz musiał wydrukować sobie strategię przy pomocy naszego generatora. Jeżeli już to zrobiłeś to dobrym sposobem na zapamiętania właściwego zachowania w określonej sytuacji jest (ważne dla tych, którzy chcą spróbować swojego szczęścia w kasynie off – line) przygotowanie sobie tekturowych wyciętych „prostokątów”. Na jednej ze stron wpisujesz – wartość dwóch otrzymanych przez siebie kart, a z drugiej jak się zachować w zależności od tego jaką kartę otrzymał krupier. Np. Awers – A,A Rewers Strategia Podstawowa Blackjacka nie jest skomplikowana, możesz wypróbowac ją w Internecie.

calodobowe kasyna internetowe