odblokowane kasyna vpn

Historia ruletki

Słowo „roulette” pochodzi z języka francuskiego i oznacza „małe koło”. Niektóre historie, mówiące o powstaniu ruletki to typowe legendy, inne wydają się dość prawdopodobne. Do tych pierwszych należy m.in. opowieść, która mówi o powstaniu ruletki już w średniowiecznych Chinach.

Kolejna legenda głosi, że starożytni Rzymianie przewracali swoje rydwany, by zagrać w ówczesną „ruletkę” co podobno stanowiło ulubioną rozrywkę legionistów.

Najbardziej prawdopodobna wersja mówi, że w 1645r. na bazie doświadczeń i obliczeń matematycznych dotyczących rachunku prawdopodobieństwa, Blaise Pascal ( uczony pochodzący z Francji) stworzył pierwotny wzór gry ruletki. Wzorował się podobno na swoim urządzeniu perpetuum mobile. Jednak nie byłą to oczywiście pełna wersja dzisiejszej ruletki. W 1842r. dwaj Francuzi – François i Louis Blanc dodali do ówczesnego wzoru zero , natomiast na początku XVIII wieku Amerykanie dodali kolejne zero. Ruletka rozpowszechniła się po całej Europie i nie tylko i byłą bardzo popularną grą.

calodobowe kasyna internetowe