odblokowane kasyna vpn

Blackjack Strategia Podstawowa

1) Co to jest Blackjack Strategia Podstawowa (Basic Strategy) ?

Peter Griffin „Teoria Blackjacka” „Strategia podstawowa jest strategią maksymalizujacą przewagę gracza w grze blackjack przeciwko kilku taliom kart. Strategia ta ustala zasady postępowania przy każdej możliwej sytuacji na stole ale bez uwzględnienie kart innych graczy i kart użytych w poprzednim rozdaniu”

2) Dlaczego wielu nie zgadza się z założeniami strategii podstawowej ?

Strategia podstawowa opiera się na konkretnych zasadach gry, np. numeru talii, różnych zasad dla różnych kasyn itd. Wiele osób mówiąc o blackjacku wybiera jedynie najbardziej popularne zasady nie biorąc pod uwagę innych ważnych czynników.

3) Co znaczą te wszystkie skróty ?

zostawiam angielskie nazwy bo i tak wszędzie tak własnie będzie to opisywane 🙂 number of decks – ilość talli użytych podczas gry, ważny czynnik obliczania strategii deales hits or stands on soft 17 – zasada mówiąca czy dealer musi stać na wszystkich 17 lub musi wziaść karte na tzw. soft 17 lub stać na tzw. hard 17 soft 17 – układ kart zawierający asa, który może być liczony jako 1 albo 11, przykład: As, 6 = soft 17 hard 17 – układ kart z asem gdzie jest on liczony jako 1, przykład: As,6,10 = hard 17 doubling allowed – rozdzielanie kart jest dozwolone, niektóre kasyna pozwalają rozdwajać każde karty inne tylko gdy suma jest większa niż 9,10 lub 11 DA2 – double any two cards D9 – double 9,10,11 only D10 – double 10,11 only DAS – double after split

4) Wybór stołu

Przed wyborem gry musisz wybrać odpowiedni stół przy którym chcesz grać. Jeśli jesteś początkującym jest kilka rzeczy które powinieneś wiedzieć. Najważniejszą rzeczą na która trzeba zwrócić uwage jest limit zakładu. Oba, minimum i maksimum powiny być widoczne na górze stołu. Często kolory stołów odpowiadają minimum jakie obowiązuja na zakładu: czerwony 5$, zielonyy 25$, czarny 100$. Należy zwrócić uwagę czy stół ten jest rzeczywiście stołem do blackjacka a nie do inneg gry karcianej. Należy zwrócić uwagę również na ilość talii w grze.

5) Podstawy

Główną zasadą gry w blackjacka jest aby posiadać karty jak najbardziej zbliżone wartośćiami do 21, mieć więcej niż dealer ale jednocześnie nie przekraczając 21. Reszta graczy nas nie interesujje. Grasz przeciwko dealerowi.

6) Jakie są wartości kart ?

W blackjacku karty maja następujące wartośći As : 1 lub 11 2-9 : tak jak na karcie, np. 4, 5, 6 10, J, D, K : 10 Wartość kart jest po prostu sumą kart jakie posiadasz. Na przyklad (5,7,9) daje raze 21. As może być liczony jak 1 lub 11. Nie musisz określać którą wersję wybierasz, zawsze jest to wersje jak najbardziej korzystna dla Ciebie. Przykład: (As,6). Jeśli zatrzymasz się tutaj 17. Przypuśćmy że wyciagasz kolejną karte i teraz masz (As,6,3). Razem daje to 20, As liczony jak 11. Jesli jednak karta która wyciagnałes była np. 8 , to nie masz 25 tylko 15 gdyż As jest automatycznie liczony jak 1. Gdy posiadasz As’a jest to traktowane jako tzw. soft-hand. Na przykład (As,6) jest to soft 17 gdyż możesz wyciągnąć kolejna kartę bez obawy że będziesz miał powyżej 21. Jednak np. układ (As, 6, 10) jest nazywany hard 17, gdyż As jest liczony jako 1.

7) Kiedy w sumie mam blackjacka ?

Gdy pierwsze dwie karty daja razem 21. Wypłata za blackjacka wynosi 3:2

8) Surrender

Decyzja o poddaniu musi być podjęta przed wyciągnięciem kolejnej karty (oprócz dwoch początkowych). Tylko niektóre kasyna się na to godzą. Jeśli czuje się, że dwie karty nie są w stanie pokonać kart krupiera to można skorzystać z tej opcji. Traci się wtedy połowę zakładu. Istnieją dwa rodzaje ‚surrender’ : ‚early’ i ‚late’. ‚Early’ możemy wykonać przed tym jak dealer sprawdza swoje karty czy posiada blackjacka. ‚Late’ surrender można wykonać tylko po tym jak dealer odsłoni swoje karty i w przypadku braku blackjacka przegrywamy tylko połowe stawki.

9) Hit i Stand

Hit, to po prostu wyciągnięcie kolejnej karty. Stand – to zatrzymanie się w tej sytuacji jaką mamy, czyli w momencie gdy uznamy, że suma kart nas zadowala

10) Doubling Down Zazwyczaj double down jest możliwe tylko po otrzymaniu dwóch pierwszych kart. W większości kasyn możliwość ta jest dana przy każdych wartościach kart ale w niektórych restrykcje ograniczają możliwości „double down” tylko do kart których łączna wartość wynosi 9, 10 lub 11. Doubling down pozwala na podwojenie stawki i otrzymanie jednej dodatkowej karty. Odpowiedz na to czy należy i kiedy dublować jest zawarta w kartach strategii.

11) Splitting

„Splitting pairs” to opcja w przypadku rozdania dwóch kart o tej samej wartości. Gracz w przypadku skorzystania z tej opcji gra każdą z kart jako osobną „ręką” i gra najpierw tą którą ma po swojej prawej a później tą którą ma po swojej lewej. Gdy otrzyma się parę asów ma się możliwość dobrania tylko jednej karty do każdego z asów; dobranie karty wartości 10 nie jest traktowane jako blackjack.

12) Insurance

„Insurence bets” jest oferowane w przypadku gdy krupier jako pierwszą kartę otrzyma asa. Gdy krupier otrzyma asa zapyta się czy ktoś biorących udział w rozdaniu chce skorzystać z zabezpieczenie. Czyni się to wtedy gdy (wydaje się, że) krupier może dostać kartę o wartości 10 -co dawałoby mu blackjakc’a. Korzystając z tej opcji dokłada się drugi, taki sam, zakład – i gdy ma się rację (krupier dostanie „10”) otrzymujemy pieniądze w stosunku 2 do 1, jeśli się mylimy, to tracimy ten zakład składany do „insurence”. „Insurence bet” nie ma nic wspólnego z podstawowym zakładem – ciągle należy pokonać „rękę” krupiera.

13) Jak używać karty strategii ?

Po wygenerowaniu odpowiedniej strategii dla konkretnych zasad najlepiej wydrukować ją sobie i trzymać pod ręką w czasie gry. Strategia to tabela ze wszystkimi możliwościami jakie zachodzą na stole podczas gry. Po lewej stronie są wyszczególnione jakie karty posiada gracz, na górze natomiast jakie posiada dealer. Na przecięciu jest litera odpowiadająca jakie działanie należy podjąć: hit, stand, split, double

calodobowe kasyna internetowe